Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019_02 - Chorvatsko 2019

Díky velkému úspěchu z uplynulých dvou ročníků, se tato jarní akce znovu opakuje. Místem jarních radovánek je opět Poreč, Istrie, Chorvatsko. Čekalo nás pět krásných, cyklistikou naplněných dnů.

porec.jpg

Zde fotodokumentace z letošní akce:

Ubytování:
Již loni jsme bydleli ve stejném místě, v klidné čtvrti a krásných nových apartmánech. Luxusně zařízené a s ochotným panem správcem. Lze sedět i venku na předzahrádce. Do centra města lze dojít bez problémů pěšky.

Poreč - Apartments Maj
Velký -  80m2 s terasou, nový
http://www.booking.com/Share-CvLLzz

apartman.jpg

Doprava

Peugeot Traveler pro 4 alfasamce. Jardův držák na dvě kola na tažné a dvě mezi zavazadly. 

doprava_1203.jpg

Termín

Akce proběhla v termínu  13.-19.4.2019

 

Trasy

 

Neděle 14.4.2019 (109 km) - za vyhlídkami
Poreč - Motovun - krásný vyhlídkový hrad s restaurací. Cesta na hrad vede malebnými historickými uličkami. I když jsou dlážděné kamennými kostkami, lze dojet až na samotné nádvoří. Zde usedáme v kavárně na hradbách odkud je výhled hluboko do vnitrozemí.

motovun_2.jpg

Další zastávka je historické město Buzzet s krásným hradem na nejvyšším vrcholu a kavárnou v podhradí. Zde nabíráme síly na další část trasy. Opět je poslední část poměrně strmá, ale jedná se jen o pár stovek metrů a s vidinou oroseného pivka to vůbec nevadí.

buzet_2.jpg

Dále pokračujeme k rozsáhlému jezeru Butonigo. Přístup ke koupání sice není, protože je to zásobník pitné vody, ale pohled je to úchvatný. Jezero je obklopeno ze všech stran poměrně vysokým pohořím. 

botonigo_2.jpg

Od jezera směřujeme do oblíbené zahradní restaurace v obci Livade. Zde se dá najíst poměrně levně a chutně a lze sedět na příjemné předzahrádce. Proto sem směřujeme i v dalších dnech. Po zaslouženém obědě vyrážíme přes Vižinadu, což je zpočátku poměrně do kopce, dále do Poreče. Posledních 15 km je již stále z kopce. 

Silniční trasa zde

buzzet_trasa_silnice_ne.jpg

 

Pondělí 15.4.2019 (118 km) - Rovinj

Cesta začíná lehce přes vnitrozemí, město Tinjan, Sveti Petar u Šumi až k pobřeží v krásném městě Rovinj. Zde obídek, posezení u moře a zpět do Poreče. V Rovinj potkáváme MTB tým a cestu zpět již jedeme společně. Přijíždíme včas, abychom stihli několik orosených piv na pláži v místním baru ještě za svitu sluníčka.

 

rovinj.jpg

Silniční trasa zde

rovinj_trasa_silnice_po.jpg

MTB trasa

rovinj_trasa_mtb.jpg

Úterý16.4.2019 (90 km) - Umag

Silniční trasa vede po hlavní silnici přes Novigrad do Umagu. Celkem frekventované a silnice v rekonstrukci, ale nelze to moc dobře objet. V Umagu kávička a pivečko a stáčíme se do vnitrozemí směr historické město Buje s prima kavárnou na historickém náměstí a krásnými výhledy do okolí. Další cesta vede zpět do Poreče po celkem klidných silnicích ve vnitrozemí.

Šetříme se na zítřejší trasu na Vojak, proto točíme jen 90 km

 

umag.jpg

Silniční trasa zde

umag_trasa_silnice_ut.jpg

MTB trasa

umag_trasa_mtb_ut.jpg

Středa 17.4.2019 (154 km) - Vojak

Dnes je budíček o hodinu dříve. Čeká nás nejnáročnější trasa týdne. Vojak je nejvyšší kopec na Instrii (1.394 m n.m.). Vyjíždíme nejkratší cesou na Pazin. Zde posilující svačinka v místním LIDLu a pokračujeme dále po okresních silnicích které kopírují dálnici. Tím pádem je to samý kopec a než dorazíme na úpatí Vojaku, nastoupáme cca 1.000m. Poslední etapa na Vojak stoupá poměrně strmě, místy až 18%-20%. Na necelých 10 km nastoupáme 1.000m. Po 4 hodinách cesty staneme na nejvyšším bodě. Všichni ostatní se zde převlékají do teplého oblečení, jen my mrzneme ve spoceném krátkém dresu a nemáme nic na převlečení.

vojak_spolecna.jpg 

Odměnou je krásný výhled do všech stran, jen ale bohužel v lehkém oparu, tak na fotky nic moc. Příští rok tedy musíme znovu, abychom udělali lepší fotky.

vojak.jpg

Zpátky už jedeme poměrně svižně na Buzzet a po hlavní silnici  (44) míjíme Motovun a pokračujeme přes známé stoupání na Vižinadu. Poslední úsek je za odměnu a již jen klesáme do základního tábora. 

Celkem jsme nastoupali 2.500 m!

Silniční trasa zde

vojak_trasa_silnice.jpg

MTB trasa

pazin_trasa_mtb_st.jpg

Čtvrtek 18.4.2019 (113 km) - Motovun

Ve čtvrtek se dělím na tři skupiny

1. běžecká, dnes po náročném maratonu odpočívající na pláži (Tomáš)

2. Silniční (Petr)

3. MTB  (Jarda + Robo)

Silniční skupina vyráží přes Svety Lovreč k jezeru Botonigo namísto srazu s MTB týmem v Motovunu.

botoniga.jpg

Po náročném výjezdu na Motovun mi MTB tým po telefonu sděluje, že tam nepojedou a zůstávají dole v Livade v restauraci.   

Znovu se naše cesty rozdělují a vracíme se zpět do Poreče               

 

Silniční trasa zde

motovun_trasa_silnice_ct.jpg

MTB trasa

botonigo_trasa_mtb_ct.jpg

 

Večerní posezení, stravování

V centru Poreče i na okraji, kam lze dojít pěšky, je řada restaurací. V tomto termínu si ještě váží hostů a obvykle je všude prázdno. Až na číšníka, kterému dává Robo přezdívku "don balón", se všichni chovají slušně a ochotně. Nezdržujeme se tedy vařením a navštěvujeme místní hostince.

porec_hospa.jpg

Následuje volná zábava na apartmánu, někdy až do časných ranních chodin, nebo než někdo neusne na stole.