Jdi na obsah Jdi na menu
 


2017_07 - Alpy Westendorf

Fotodokumentace zde

Od středy 26.7. do neděle 30.7.2017 se uskutečnil výjezd CKAS do rakouských Alp v oblasti Kitzbühelu.

Bydleli jsme v obci Westendorf v Haus Mariandl.

Náši středeční cestu a příjezd sice provázel déšť, ale poté nám počasí přálo.

Páteční a sobotní etapy zpracoval Petr v programu Relive:

Pátek 28.7.2017

Sobota 29.7.2017

Fotodokumentace je zde

Čtvrteční trasa - K jezeru Hintersteiner

První výlet byl celkem nenáročný. Plán byl jasný, dosáhnout jezera Hintersteiner a pak se pohodovou cestou dostat zpět na ubikaci.

První část trasy byla věru nenáročná. Samá rovinka přes Brixen, Kirchberg, Ellmau. Až poslední část těsně před jezerem byla mírně do kopce. Odměnou bylo nádherné údolí řeky Hintersteiner Seebach, která odtéká ze samotného jezera. Po krátkém občerstvení na břehu jezera v restauraci Seestüberl vyrážíme dále kolem jezera.

ct_jezero_hintersteiner.jpg

ct_jezero_hintersteiner2.jpg

Po focení následuje ono historické rozhodnutí ve vesničce Hagenhof: "pokračujme nejkratší cestou na cyklostezku vedoucí zpět na pension". Dodnes je toto rozhodnutí přičítáno špičkovému kartografovi, který kreslí báječné trasy po celé roky existence klubu. Zde fotodokumentace z cca 0,5 km dlouhého klesání po schodech dolů s kolem na zádech. Vodopád hned vedle sestupové trasy dokresloval úhel klesání. Předseda něco nesrozumitelného drmolí:

jarda_schody.jpg

jarda_schody2.jpg

a tady už je úsměv na tváři, asi se blíží konec klesání

schody.jpg

Musím připomenout, že rozhořčení vedoucího a celé výpravy na kartografa, který byl okamžitě zbaven funkce, bylo neuvěřitelnou mystifikací.

Zbytek trasy přes Soll a Hopfgarten byl již na pohodu, po cyklostezce a nádhernou přírodou. 

ct_mapa_jezero_hintersteiner.jpg

Pátek - TRANSALP - královská etapa

Páteční "královská etapa" nás zavedla na nejkrásnější místa v okolí Kitzbuhelu. V některých průvodcích je označována jako etapa "Transalp".

Společně jsme se vydali z místa našeho ubytování ve vesničce Westendorf údolím řeky Windauer Ache. Z 800 m n.m. trvale stoupáme až na 1.750 m n.m. na hranici Tyrolska a Salzburgska. Zde je nutné vyzdvihnout výkony všech, neboť ani omezení vyhřezlé plotýnky dočasně zaléčené injekcí nezabránilo skvělému výkonu a výstupu na nejvyšší bod etapy jednomu z členů expedice. Další úsek od Schreier Bründl zhruba asi kilometr je nesjízdný a je potřeba hodit bajky na záda.

schreier_brundl_pohled2.jpg

V horské chatě Sontagsalm si dáváme zaslouženou svačinku ve formě polévky a pivečka. Následuje sestup do údolí kolem řeky Trattenbach na druhou stranu pohoří do městečka Neukirchen am Großvenediger opět na nějakých 880 m n.m.

neukirchen.jpg

Po několikakilometrové rovinaté trase stoupáme celkem nečekaně vzhůru až do nějakých 1.300 m n.m. V restauraci Berghotel Breitmoos u prostřední stanice lanovky na Resterhöhe nacházíme skvělou restauraci a po dojetí všech, usedáme k obědu. Nacházíme se zhruba na padesátém kilometru dnešní trasy. Následují část etapy je většinou již z kopce a kopíruje lesem či kolem hlavní silnice řeku Jochberger Ache. Po cyklostezce míjíme městečko Jochberg a Oberauch a poslední zastávka je v malebném a lyžařskými závody proslaveném městečku Kitzbühel.

kitzbuhel.jpg

Následuje kávička a rovinatou cyklotrasou přes Brixen se vracím zpět do Westendorfu. Délka trasy je 88 km a celkem pohodovým tempem se dá za den krásně zvládnout. 

transalp_mapa.jpg